ВИХОВНА РОБОТА В ОСВІТНЬОМУ ЗАКЛАДІ

Виховання учнів у сучасній школі здійснюється в контексті громадянської і загальнолюдської культури, охоплює весь навчально- виховний процес, ґрунтується на свободі вибору мети життєдіяльності та поєднує інтереси особистості, суспільства і держави.

Метою виховного процесу в школі є виховання і розвиток вільної, духовно багатої, життєлюбної, талановитої особистості, що володіє знаннями про природу, людину і суспільство, готової до творчої діяльності та дотримання принципів моральної поведінки.

Головні завдання виховного процесу:

1. Навчити учнів мислити та розвивати їхні розумові здібності.
2. Формувати пізнавальні інтереси школярів.
3. Виявляти й розвивати творчі здібності та задатки учнівської молоді.
4. Забезпечувати моральні стосунки в учнівському колективі.
5. Навчати учнів любити людей та життя.
6. Прилучати до духовних національних і загальнолюдських цінностей.
7. Формувати моральне ставлення до людини, праці, природи, батьківщини.
8. Формувати та розвивати риси характеру кожного учня на основі принципу природо відповідності за програмою духовного і морального вдосконалення.
9. Розвивати комунікативні здібності учнів.

Виховання учнів реалізується у процесі організації:

- навчально-виховної діяльності;
- позаурочної та позакласної діяльності;
- позашкільної освіти;
- роботи органів учнівського самоврядування;
- взаємодії з батьками, громадськими організаціями, державними установами.

За результатами роботи в мікрорайоні школи на початок навчального 2017 – 2018 року виявлено, що в школі навчається 109 учнів із 140 учнів даного віку, що мешкають на території селища Водянське. З них 13 учнів Світлівської сільської ради, 2 учня Добропільської сільської ради, 23 учня Водянського мікрорайону навчаються у Світлівській ЗОШ. Не виявлено дітей, які не підлягають навчанню та навчаються в спеціалізованих навчальних закладах. 10 учнів навчаються у ВНЗ та ПТУ. Дітей, що не приступили до навчання не виявлено. Учні, що навчаються в інших навчальних закладах, надали довідки, що підтверджують їх місце навчання.

Одним із напрямів роботи педагогічного колективу є створення умов для творчої самореалізації кожного учня. Важливо, щоб діти могли обрати те, що їм до душі, та розвивати свої здібності повною мірою, отримувати від цього задоволення та поштовх до подальшої діяльності. Саме тому учні школи охоплені позашкільною освітою: музична школа, футбольна секція селища Світле, гуртки клубу імені Кірова, робота кімнати школяра «Дружба».

Кiлькiсть переглядiв: 586

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.